LogoGlasperlenspielSinfonie

ERPClassic

KultuuariNaoRaamat

LogoGoGroup


Records available

Luc Robert. La donna è mobile. Verdi

Peeter Vähi. In the Mystical Land of Kaydara

Great Maestros I−V. Kalle Randalu, Neeme Järvi, Estonian National Symphony Orchestra

Eduard Tubin. Works for Violin and Piano. Vol 1

Keyboard Juggleress (Irina Zahharenkova, DVD)

Arsis. Legend

Magic of Sound (Ralf Taal)

Maria Magdalena (Sevara Nazarkhan, Riga Dom Cathedral Boys Choir, State Choir Latvija, Latvian National Symphony Orchestra)

Joy and Sorrow Unmasked (European Union Baroque Orchestra, Lars Ulrik Mortensen)

Locus amoenus (René Eespere)

The Best of Arsis Bells (Arsis, Estonian National Symphony Orchestra, Estonian National Male Choir, Aivar Mäe)

Faust (Ain Anger, Estonian National Opera)

Modigliani − the Cursed Artist (Estonian National Ballet, Risto Joost)

ImagetextTIINA JOKINEN

Tiina Jokinen – ERPi tegevdirektor, Eesti Budismi Instituudi nõukogu ja juhatuse liige

Sündinud Raplas 5 märtsil 1961.

Lõpetanud 1979 kuldmedaliga Miina Härma Gümnaasiumi ning 1984 Tartu Ülikooli inglise keele ja kirjanduse eriala. Järelkoolitus: Moskva Väliskaubanduse Akadeemia, 1987.

Ametialane karjäär: 1984−1988 Eesti Põllumajandusministeerium, väliskaubanduse spetsialist; 1988−1989 Eesti Teaduste Akadeemia, psühholingvistilised uuringud; 1989−1996 lennukompanii SAS (Tallinn, Riia, St Peterburg, New Delhi); 1997−2000 Carslon Wagonlit Travel / Reisibüroo K juhatuse esimees; alates 2001 ERPi (Estonian Record Productions) tegevdirektor; alates 2002 festivalide “Orient” ja “Klaaspärlimäng” korraldusdirektor. Alates aastast 2002 kuulub Eesti Budimi Instituudi nõukogusse ja juhatusse, alates 2006 juhib Bhutani-Eesti Sõprusühingut. Samuti on ta ERP Konverentsi, Music Estonia, ERP Medicali ja Eesti-Pärsia Sõprusühingu juhatuse liige. 

Olles palju reisinud ja külastanud paljusid maid, on Tiina Jokinen kirjutanud arvukalt artikleid reisimisest ja kultuurist, pidanud loenguid, korraldanud ekspeditsioone (sealhulgas Siiditee Tuur 2007, Arktika-Antarktika 2010, African Round), samuti palverännakuid Aasia maadesse. Raamatu Search For The Soul Of Asia (2000) kaasautor. Alates aastast 2017 õpetab Tallinna Ülikooli Ravusvaheliste Suhete Instituudis Aafrika kolonialismieelse ajastu ajalugu. 

Äramärkimist väärib Tiina Jokineni keelteoskus. Lisaks eesti keelele, mis on ta emakeel, ja inglise keelele, mis on ta eriala, valdab ta suuliselt ja kirjalikult vabalt rootsi ja vene keelt ning enamal või vähemal määral saab hakkama suhtlemisega taani, norra, soome, araabia, prantsuse, tiibeti ja saksa keeles. On õppinud ka farsi keelt.

Vaata Tiina CVd samuti Budismi Instituudi koduleheküljel.

Fotod allalaadimiseks: Keenias (jpg, 300 dpi, 700 KB), Laulupeol (jpg, 300 dpi, 740 KB), Šotimaal (jpg, 300 dpi, 770 KB), Paapua Uus-Guineas (jpg, 300 dpi, 9 MB, RGB) Jeemeni kõrbes (jpg, 300 dpi, 1 MB), portree (jpg, 300 dpi, 370 KB), Antarktikas (jpg, 300 dpi, 640 KB), polaarlaeva “Fram” pardal (jpg, 300 dpi, 1 MB). Fotod: Peeter Vähi / ERP.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

InEnglish