LogoGlasperlenspielSinfonie

ERPClassic

KultuuariNaoRaamat

LogoGoGroup


Records available

Luc Robert. La donna è mobile. Verdi

Peeter Vähi. In the Mystical Land of Kaydara

Great Maestros I−V. Kalle Randalu, Neeme Järvi, Estonian National Symphony Orchestra

Eduard Tubin. Works for Violin and Piano. Vol 1

Keyboard Juggleress (Irina Zahharenkova, DVD)

Arsis. Legend

Magic of Sound (Ralf Taal)

Maria Magdalena (Sevara Nazarkhan, Riga Dom Cathedral Boys Choir, State Choir Latvija, Latvian National Symphony Orchestra)

Joy and Sorrow Unmasked (European Union Baroque Orchestra, Lars Ulrik Mortensen)

Locus amoenus (René Eespere)

The Best of Arsis Bells (Arsis, Estonian National Symphony Orchestra, Estonian National Male Choir, Aivar Mäe)

Faust (Ain Anger, Estonian National Opera)

Modigliani − the Cursed Artist (Estonian National Ballet, Risto Joost)

KLAASPÄRLIMÄNG 2017GlasperlenspielLogoNew
Kunstiline juht − Peeter Vähi
Tartu

“Peame klassikalist muusikat oma kultuuri ekstraktiks ja tuumaks, kuna ta on selle kõige selgem ja iseloomulikum ilming ning väljendus. Selle muusika näol on tegemist antiigi ja kristluse pärandiga, rõõmsa ja vapra vagaduse vaimuga, ületamatu rüütelliku moraaliga.” (H. Hesse. Klaaspärlimäng)

 

Festivali kava juulis

N 6 juuli kell 19
Gordana Josifova Nedelkovska, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Andres Mustonen

R 7 juuli kell 19
Etty Ben-Zaken, Hortus Musicus

R 7 juuli kell 22
Ensemble Mandel

L 8 juuli kell 19 ja R 14 juuli
BACH & PÄRT I
Kato Kuniko

L 8 juuli kell 22
Petr Wagner

P 9 juuli kell 19
TEEKOND
Ekaterina Levental

P 9 juuli kell 22
VALGUSE RÄNNAK
Karl Nieler

E 10 juuli kell19
AFETTI AMOROSO
Ansambel Floridante & Ivo Posti

E 10 juuli kell 22
HIROSHIMA - NAGASAKI
Klaaspärlimäng Sinfonietta

T 11 juuli kell 19
BACH & PÄRT II
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Kaspars Putniņš


 

Detailne programm

N 6 juuli kell 19 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
Gordana Josifova Nedelkovska (oboe / Makedoonia), Klaaspärlimäng Sinfonietta, dirigent Andres Mustonen
Kavas: Bach, Bach / Kaumann, Haydn, Steinberg

Gordana Josifova Nedelkovska hariduskäik on väga rahvusvaheline − esmase muusikalise kõrghariduse omandas ta Prof Kiro Davidovski juhendamisel kodumaal Makedoonias, Skopjes, edasi spetsialiseerus Mozartile Varssavis, hiljem täiendas end Kanadas. Praegu on ta tagasi Skopje ülikooli muusikaosakonnas, kus töötab oboe, kammermuusika ja puhkpilli õpetamise metoodika professorina.
Väga pikk on nende orkestrite loetelu, kellaga Gordana Josifova Nedelkovska on koos esinenud. Soolokontserdid on teda viinud Kanadasse, USAsse Brasiiliasse, Hollandisse, Prantsusmaale, Belgiasse, Hispaaniasse, Portugali, Poola, Itaaliasse, Saksamaale, Tšehhi Vabariiki, Venemaale, Ukrainasse, Soome, Türki, Kreekasse, Horvaatiasse, Sloveeniasse, Bosnia-Hertsegovinasse, Serviasse ja Montenegrosse.

GordanaNedelkovska450 GlasperlenspielSinfoniettaKristjanJarviTMW

R 7 juuli kell19 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
Etty Ben-Zaken (vokaal, Iisrael), ansambel Hortus Musicus, kunstiline juht Andres Mustonen

EttyBenZaken HortusMusicus300

R 7 juuli kell 22 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
Ensemble Mandel (Austria, Ungari), kunstiline juht Robert Mandel

L 8 juuli kell 19 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
R 14 juuli kell 20 Niguliste kirik (koostöös Niguliste Muuseumiga)
BACH & PÄRT I
Kato Kuniko (löökpillid / Jaapan)

Katō Kuniko  on üks praegusaja andekamaid ja silmapaistvamaid löökpillimängijaid maailmas. Ta õppis legendaarse Jaapani löökpillimängija Keiko Abe juures Tōhō Gakueni Muusikakoolis Tōkyōs ja Robert van Sice juhendamisel Rotterdami Konservatooriumis ning on esimene löökpillimängija, kes sel alal lõpetas konservatooriumi cum laude. Katō on pärast muusikaõpinguid elanud ja töötanud üle 10 aasta Euroopas, käesoleval hetkel resideerib USA. Aastal 1996 võitis ta Darmstadti Muusikaülikooli poolt välja antava prestiižse Kranichsteineri muusikapreemia ja II preemia Leigh Howard Stevensi rahvusvahelisel marimbakonkursil USAs. Katō Kuniko on unikaalsel moel arranžeerinud erinevatele löökpillidele selliste maailma tuntud heliloojate teoseid nagu näiteks Franco Donatoni, James Wood, Tōru Takemitsu, Iannis Xenakis, Seiji Ozawa, Steve Reich ja Unsuk Chin. 1997 salvestas Londonis James Woodi Marimbakotserdi; salvestus sai kõrge hinnangu BBC-lt, 1999 andis välja oma esimese sooloalbumi “To The Earth", 2005 osales James Woodi muusikalise lavateose “The Pure Land” (Jōdo) Jaapani esietendusel, mis kujunes üheks tema karjääri tipphetkeks. 2010 olid Kunikol meistriklassid Kanadas, Austraalias, Portugalis, Kongos, Lõuna-Ameerikas jm. 2011 ilmus CD “kuniko plays reich” helilooja 1980. aastate minimalistlikus stiilis teostega, millest kujunes aasta enimmüüdud album. Lisaks regulaarsetele soolokontsertidele Euroopas, Aasias ja Ameerikas astub üles mitmete orkestrite ja ansamblite koosseisus nagu Saitō Kineni festivali orkester, ansambelid Nomad (Jaapan), Ictus (Belgia) jt. Kuniko on teinud koostööd ka mitmete kuulsate tantsumeistritega nagu Megumi Nakamura, Satoshi Miyagi, Za Ondekoza ning Jaapani taiko-trummaritega. Ühtlasi teeb Kuniko kontserditegevuse kõrval aktiivset pedagoogitööd. Aastal 2013 sai Kuniko prestiižse Keizō Saji auhinna, mida annab välja Jaapani Suntory Kunstifond.

player Arvo Pärt, Aliinale, Katō Kuniko, fragm, 2 min 42 sek, mp3, 320 Kbps

KatoKuniko2016

L 8 juuli kell 22 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
Petr Wagner (viola da gamba, Tšehhi Vabariik)

P 9 juuli kell 19 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
TEEKOND
Ekaterina Levental (metsosopran, harf / Madalmaad)

EkaterinaLevental400Harfimängija ja metsosopran Ekaterina Levental on sündinud Uzbekistani pealinnas Taškendis. Tema muusikutee sai alguse Uspenski-nimelises muusikakeskkoolis harfiklassis. 1993. aastal kolis ta Hollandisse, kus jätkusid õpingud Enschede’i ja Rotterdami konservatooriumites ning Saksamaal Detmoldis Alex Bonneti, Godelieve Schrama ja Catherine Micheli juures. Täna stipendiumitele sai ta õppida ka Lyonis Germaine Lorenzini käe all. Harfiõpingute lõpetamise järel otsustas Ekaterina pühenduda oma teisele kirele – laulmisele – ning asus õppima klassikalist laulu Haagi Kuninglikus Konservatooriumis. Tema õpetajate seas olid Rita Dams, Meinard Kraak, Barbara Pearson ja Dianne Forlano. Lisaks on ta osalenud Nelly Miricioiu, Jean Pilandi, Charlotte Margiono, Christoph Prégardieni, Jard van Nesi, Jean Philippe Lafont’i and Leontina Vaduva meistriklassides.
Praegusel ajal on Ekaterina Levental tunnustatud ooperisolist, kes on kuulunud mitmete truppide ridadesse nii Hollandis kui Belgias. Ta on esitanud erinevates kuulsates kontserdipaikades nii Hollandis kui välismaal Bachi, Pergolesi, Mozarti, Vivaldi, Beethoveni, Rossini, Poulenci ja Duruflé loomingut.
2015. aastal debüteeris Levental Hollandi Rahvusooperis Melibea rollis Rossini ooperis “Teekond Reimsi”. Hiljutiste tegemiste seast leiab ka soolotuuri koos Ricciotti Ensemble’ga Belgias ja Hollandis, Berio tsükli “Rahvalaulud” ettekande Usbekistani kollektiiviga Ensemble Omnibus ja Schönbergi “Kuu Pierrot” ettekande Tokyos ansambliga Nomad.

Vaata “Teekond” treilerit player

 

 

KarlNieler500P 9 juuli kell 22 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
VALGUSE RÄNNAK
Karl Nieler (laulvad kausid, fagott, ajalooline kontrafagott / Saksamaa)

Improvisatsioonid teemadel: Valguse rännak, Tähtede sosin, Ürgmets, puude vestlus, Lille hääl, Mägede südameis, Galaktika keskel

”Kogu maailm koosneb võngetest.
Helid on meie jaoks kuuldavaks saanud võnked.
Kogu maailm on üks lõpmatu muusika ja inimene on osa sellest muusikast.”

Karl Nieler on Eesti kunstnike peres sündinud muusik. Alates 2001. aastast elab ja töötab ta Münchenis, Saksamaal. Ta on lõpetanud Lyoni Muusikaülikooli ja magistrantuuri Karlsruhe Muusikaülikoolis fagoti erialal. Karl Nieler on spetsialiseerunud ajalooliste ja modernsete fagottide ning kontrafagottide mängimisele. Orkestri- ja kammermuusikuna on ta osalenud kontsertidel, plaadistustel ja televisiooni produktsioonidel erinevate orkestritega — näiteks Opera de Lyon, Concerto Köln, Berliner Symphoniker, Orchestre de Chambre de Geneve, Capriccio Basel, Freiburger Barockorchester, Wiener Akademie, Australian Chamber Orchestra. Ta on esinenud mitmetes tuntud kontsertsaalides, teiste seas Théâtre de Champs-Élysées, Wiener Musikverein, Salzburger Festspielhaus, Amsterdam Concertgebouw, Berliner Philharmonie, Palau de la Música Catalana ja Sydney ooperimaja.
Alates 2011. aastast tekkis Nieleril sügav huvi kõrge kvaliteediga tiibeti kõlakausside vastu. Nende helidega musitseerimine ja mediteerimine pakkus esialgu muusikule endale sügavat lõõgastust. Tasapisi lisandus üks heli teisele ning klassikalise muusika mõju all valmis kahe aasta jooksul helikonstellatsioon “ÜrgHeliRuum”, millel improviseerimine on isikupärane ainult Karl Nielerile. Sellele järgnes aktiivne kontserttegevus 36 kõlakausi, kaheksa tingsha-taldriku, kuue tiibeti kloostrikellukese ja kolme Wuhani Feng gongiga. 2014. aastal valmis CD “Sound of the Flower”.

player Karl Nieler. Sound of Flowers, fragm, 3 min 59 sek, mp3, 320 Kbps
player Karl Nieler. Ramforest, Conversing Trees, fragm, 4 min 27 sek, mp3, 320 Kbps
Vaata “Tähtede sosinat laulvate kaussidega player

 

E 10 juuli kell 19 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
Ansambel Floridante & Ivo Posti (kontratenor)

AFETTI AMOROSO − 16. ja 17. sajandi laulud ja pillilood õnnelikust ja õnnetust armastusest

Dario Castello (u 1590 − u 1658)
Sonata prima á Sopran solo

Claudio Monteverdi (1567−1643)
stseen E′pur io torno ooperist Lincoronazione Poppea

Johann Jakob Froberger (1616−1667)
Capriccio in G, FbWV507

Francesco Rognoni (16. sajandi II pool − pärast 1626)
Diminutsioon Giovanni da Palestrina madrigalile Vestiva i colli

Bellerofonte Castaldi (1580−1649)
Cromatica corrente
Tasteggio soave

Orazio Michi (1594−1641)
Ninna nanna al bambino Gesù

Juan de Anchieta (1462−1523)
Con amores la mi madre

Giovanni Stefani (?−1626)
Amante felice

Francesco Rognoni
Diminutsioon Giovanni da Palestrina madrigalile Io son ferito

Benedetto Ferrari (u 1603−1681)
Queste pungenti spine

Johann Jakob Froberger
Toccata Prima in G FbWV107

Antonio Bertali (1605−1669)
Chiacona

Diego Ortiz (u 1510 − u 1570)
Recercada Ottava
Recercada Segunda

Claudio Monteverdi
Si dolce e il tormenti

Bartolomeo Tromboncino (u 1470 − u 1535)
Ostinato vo′ seguire

Claudio Monteverdi
Quel sguardo sdegnosetto

floridanteMu muusika, kui muusikat sa teed,
on õnnis iga klahv, miskaudu keele
su sõrm lööb helama, ja helid need
kooskõlas võluvad mul kuulmismeele.
Ja kui siis mõni kärmelt hüplev hoob
saab suudelda su lahket, õrna pihku,
puu julgus kadedust mu hinge toob
ja huultes tunnen punastavat kihku.
Neist kumbki meelsalt oleks tantsiv liist,
et sinu sõrmede siidpehmest kõnnist
saaks mõnu – nagu nüüd su mänguriist.
Puud kadestan, küll elutut, kuid õnnist!
Suurt rõõmu saab su sõrmist klahvipuu,
kuid mulle anna suudelmiseks suu.
(W. Shakespeare. Tlk. Harald Rajamets)

Üpris kindlasti saab öelda, et kõik me, olenemata ajastust, staatusest või muust, kogeme vähemalt ühe korra oma elus Armastust. Romantika on ka ajaloo magusamaid inspiratsiooniallikaid! Et tegelikkus on sageli hullem, kui sulnis ideaal kudrutavast turteltuvipaarist, on loominguline alge tänulik ka vastamata jäänud tunnete, rahuldamata ihade ja truudusetuse eest. Et olla kultuur, peavad need tunded iga hinna eest otsima paslikku stiili ja vormi, mille kaudu avalduda või mille taha varjuda.
William Shakespeare, kelle surmast möödus läinud aastal 400 aastat, pole mitte ainult ses kavas kõlavate Itaalia heliloojate kaasaegne, vaid kõneleb oma sonettides mingis mõttes sama keelt, mis Claudio Monteverdi ja tema kaasteelised oma lauludes. Varjamatu sensuaalsusega räägib poeet nendest tunnetest, mis teda valdavad virginali klahve sõrmitsevat neiut vaadates. Itaallased keeravad kruvi veelgi rohkem pingule – kui suud suudlemiseks ei anta, siis... hullun ja tahan surra! Isegi, kui kontserdi kuulaja itaalia keelt ei mõista, suudab imelise häälega kontratenor Ivo Posti oma kirgliku laulumaneeriga edastada itaallaste kirevat kirgede paletti – valmistuge nii nutma kui naerma!

E 10 juuli kell 22 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
HIROSHIMA - NAGASAKI
Klaaspärlimäng Sinfonietta, kuraator Ülo Vihma
Maltis, Hirsch, Kozlova-Johannes, Tulve, Tulev, Birman (kõik esiettekanded)

AtomBomb

 

T 11 juuli kell 19 Jaani kirik (Jaani t 5, Tartu)
BACH & PÄRT II
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putniņš (Läti)

Johann Sebastian Bach (1685−1750)
“Komm, Jesu, komm″, BWV 229

Arvo Pärt (1935)
“Summa″
“Magnificat″
“The Woman With Alabaster Box″

Johann Sebastian Bach
“Jesu, meine Freude″, BWV 227

Arvo Pärt
“Zwei Beter″
“Nunc dimittis″

Johann Sebastian Bach
“Ich lasse dich nicht, du segnest mich denn″, BWV Anh 159

PhilharmonicChamberChoir300

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Koori repertuaar ulatub gregooriuse laulust ja barokkmuusikast kuni 21. sajandi teosteni. Eriline koht on selles juba aastaid olnud eesti heliloojate loomingul (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Galina Grigorjeva, Toivo Tulev, Tõnu Kõrvits, Helena Tulve)  ja selle tutvustamisel maailmas. Hooaja jooksul annab koor 60–70 kontserti nii kodu- kui ka välismaal.
EFK on teinud koostööd paljude väljapaistvate dirigentide ja orkestritega, nagu Claudio Abbado, Helmuth Rilling, Eric Ericson, Iván Fischer, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Nikolai Aleksejev, Lars Ulrik Mortensen, Gustavo Dudamel jt; Norra, Austraalia, Leedu, Praha ja Stuttgardi kammerorkestrid; Londoni Sümfooniaorkester, Mahleri Kammerorkester, Iisraeli Filharmoonia orkester, Berliini Ringhäälingu orkester, Concerto Copenhagen, Les Musiciens du Louvre-Grenoble, Stuttgardi Filharmoonia orkester, BBC Walesi orkester, Baseli kammerorkester, Philip Glass Ensemble, Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester, Los Angelese Filharmoonikud ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Tallinna Kammerorkester.
Koori on kutsutud esinema paljudele mainekatele festivalidele ja kuulsatesse kontserdipaikadesse kogu maailmas, teiste seas näiteks BBC Proms, Salzburgi Mozartwoche, Abu Gosh’i muusikafestival, Hong Kong Arts Festival, Salzburgi Pidunädalad, Edinburgh’i rahvusvaheline festival, Musikfest Bremen, Mehhiko Cervantino festival, Aix-en-Provence’i festival, Viini Kontserdimaja, Sydney Ooperimaja, Amsterdami Concertgebouw, Versailles’i Opéra Royal, Washingtoni Kennedy Keskus, New Yorgi Lincoln Centre ja Carnegie Hall, Los Angelese Walt Disney nimeline kontserdimaja jt.
Kontserttegevuse kõrval on koori töös olulisel kohal salvestused (plaadifirmadele ECM, Virgin Classics, CCn’C, ERP, Harmonia Mundi, Ondine), mis on võitnud auhindu, sh kaks Grammy-auhinda: 2007. aastal “Arvo Pärt. Da Pacem” eest  dirigent Paul Hillieriga (Harmonia Mundi) ja 2014. aastal “Arvo Pärt. Adam’s Lament” eest Tõnu Kaljustega (ECM). EFK salvestisi on esitatud Grammy-auhinna kandidaadiks kokku 14 korral ning plaadid on võitnud mitmeid teisi auhindu, sealhulgas Diapason d’or, Preis der Deutschen Schallplattenkritik, Danish Music Award, de Choc de l’Année Classica 2014.

KasparsPutnins350Kaspars Putniņš on alates hooajast 2014/2015 Eesti Filharmoonia Kammerkoori kunstiline juht ja peadirigent. Alates aastast 1992 on ta olnud Läti Raadio Koori dirigent. Aastal 1994 asutas ta koori solistide baasil ansambli Läti Raadio Kammerlauljad. Aastail 2005−2008 oli ta Eesti Rahvusmeeskoori kunstiline juht ja peadirigent. Külalisdirigendina on Kaspars Putniņš juhatanud mitmeid Euroopa nimekaid koore, teiste seas BBC Singers, RIAS Kammerkoor, Berliini Rundfunkchor, NDR Koor, Hollandi Raadio Koor, Collegium Vocale Gent ja Flaami Raadio Koor.
Kaspars Putniņši repertuaar hõlmab koorimuusikat nii renessansiajastust, romantismist kui tänapäevast, kuid tema suurim kirg on nüüdismuusika − väljapaistvate uudisteoste tutvustamine publikule, mis samas võimaldab ka esinejatel avastada oma võimeid ning arendada vokaalseid oskusi uutele tasanditele.
Kaspars Putniņš on algatanud mitu teatriprojekti koori osalusel. Ta annab sageli loenguid ning meistriklasse nii kodu- kui välismaistel seminaridel. Talle on omistatud Läti Muusika Grand Prix (1998) ja Läti Ministrite Nõukogu auhind saavutuste eest kultuuri ja teaduse vallas (2000).


 

Klaaspärlimäng esitleb

P 9 apr kell 17 Kaarli kirik (Toompuiestee 4, Tallinn)

Palmipuude püha kontsert
Johann Sebastian Bach − JOHANNESE PASSIOON, BWV 245

Bachi kahest passioonist varasem, Johanesse passioon on kirjutatud tema teisel aastal Leipzigis, 1724. Värske Tooma kiriku kantorina ning seeläbi ka Leipzigi nelja linnakiriku muusikadirektorina tundis Bach ilmselt vajadust end uues ametis tõestada – polnud ta ju kaugeltki esimene valik sellele kohale. Kinnitavas protokollis on apellatsioonikohtunik Abraham Christoph Platz lausa kirjutanud: “... et nüüd pole võimalik parimaid saada, tuleb võtta keskpärane ...” Johanesse passioon osutus piisavaks tõestuseks, Bachi seni loodud teoste hulgas oli see kõige ulatuslikum.
Bachi nekroloogi põhjal on teada, et ta kirjutas viis passiooni, ent neist tervikuna säilinud on vaid kaks: Johannese ja Matteuse. Võib-olla seetõttu on need suurteosed paratamatult võrdluses. Robert Schumann, kes 1851. aastal ise teost juhatas, kirjeldas seda “julgema, jõulisema ja poeetilisema” teosena võrreldes Matteuse passiooniga. Sageli iseloomustatakse Johannese passiooni ka realistlikuma, kiirematempolisena ja dramaatilisema teosena. Ehkki Bach ei kirjutanud ühtegi ooperit, võib Johannese passiooni sellele kõige lähedasemaks pidada.
Teos on komponeeritud väikesele solistide ansamblile, neljahäälsele koorile, keelpillidele ja basso continuole ning flöötide ja oboede paaridele. Lisaks rikastavad kõlapilti veel lauto, viola d’amore ja viola da gamba. Ehkki libreto täpne autor on teadmata, on tõenäoline, et selleks oli Bach ise. Teksti tuumik pärineb Johannese evangeeliumi 18. ja 19. peatükist, seda täiendavad mõned lõigud Matteuse evangeeliumist ning Barthold Heinrich Brockese, Christian Weise ja Christian Heinrich Posteli varem kirjutatud luule. Johannese passiooni esiettekanne toimus helilooja juhatamisel suurel reedel, 7. aprillil 1724. aastal Leipzigi Nikolause kirikus.
Oma elu jooksul pöördus Bach korduvalt tagasi Johannese passiooni juurde, parandades ja täiendades orignaali kolmel korral: 1725, 1732 ja 1749. See tõendab asjaolu, kui oluliseks pidas Bach ise seda teost oma loomingus. Tänasel päeval esitatakse enim siiski algupärast, 1724. aasta versiooni.

JohannesPassion AndresMustonen VPetrikas

Anto Õnnis (evangelist, tenor), Jaanika Kuusik (sopran), Evelin Ester (alt), Tõnis Kaumann (bariton), Alvar Tiisler (bass), Piret Aidulo (orel), Tallinna Poistekoor (koormeister Lydia Rahula), Klaipėda Kammerorkester, dirigent Andres Mustonen

Kestus 1 t 55 min. Vaata player 20 sek video-klippi YouTube’is.


 

GlasperlenspielCatTaavet

Korraldajad:
Peeter Vähi − kunstiline juht
Taavet − kunstiline nõustaja
Tiina Jokinen − tegevdirektor
Kadri Kiis − produtsent, finantsjuht
Lukas Groen − Klaaspärlimäng Sinfonietta
Kaisa Luik − annotatsioonid, buklett, veeb
Olavi Sööt − logistika
Tanel Klesment − helirežii
Johannes Vähi − live streaming
Reno Hekkonens − pressiesindaja, turundusjuht

Kui soovite saada uudiseid ja festivali programmi täiendusi umbes kaks korda aastas, palun klikkige siia.

Tänu: Tartu Linnavalitsus, Urmas Klaas, Juhani Jaeger, Elli Tiivel, Kaupo Kiis, Kristel Leppik, Lauri Kasemets, vabatahtlikud abilised

Imagetext         Imagetext          LogoMinistryOfCultureNew        LogoToyota          LogoUlikooliKohvik         LogoHansapaevad2015

Klaaspärlimängu festivalid: Klaaspärlimäng 2015Klaaspärlimäng 2014, Klaaspärlimäng 2013Klaaspärlimäng 2012Klaaspärlimäng 2011Klaaspärlimäng 2010Klaaspärlimäng 2009Klaaspärlimäng 2008Klaaspärlimäng 2007Klaaspärlimäng 2006Klaaspärlimäng 2005Arhiiv: Klaaspärlimäng 2003 & 2004

Meedia vastukaja

InEnglish